| MelindaVictoria a întrebat:

Am o tableta Allview ax4 nano, dar cand o folosesc procentul de la baterie ramane acelasi indiferent cat stau. Dupa ce o inchid si la ceva timp o deschid, apare ca mai am 50 sau 49%, niciodata alte procente. Si dupa vreo 10 minute mi se inchide. Este bateria proasta sau asa face Allview-ul?

2 răspunsuri:
| scorpion616 a răspuns:

Bateriile acestor tablete nu sunt facute din materiale foarte bune, acestea se pot deteriora foarte repede in decursul a 1 – 2 ani, mai ales ca o tableta se incarca si descarca destul de repede. O solutie pentru aceasta problema ar fi inlocuirea bateriei cu una noua

| chrisr98 a răspuns:

Poate fi o problema software, nu doar hardware. indicat ar fi, daca mai e inca in garantie, sa o prezinti la magazinul de unde ai cumparat-o si sa o trimiti in garantie.