| Gaby_Gabryel_1994_OIpB a întrebat:

Am o tableta Allview Viva H8+ pe care am dus-o la reparat (Depanero) si mi-a schimbat ecranul. Imi spuneti va rog de ce nu imi merge butonul on/off? Sau cum as putea sa inchid / reporesc tableta?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu ai spus asta la „Depanero" cand ai luat-o?
Nu ai probat-o pe loc?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi din nou la service. Tableta ta a fost demontata ca sa ii poata pune noul display. Cand a montat la loc probabil nu a montat cum trebuie si de aceea nu functioneaza acel buton ( power ).