| AndreYStaR a întrebat:

Am placa de baza 0b40h si vreau sa imi cupar o sursa deoarece s-a ars cea veche. Cea vehe avea o mufa cu doua fire negre si doua maro. Ma puteti ajuta sa gasesc o sursa buna? Am incercat multe dar nu se potrivea acolo. Sursa veche era de 320 W dar ma gandesc sa pun una de 500W ca sa nu se arda. Deci?

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Sursele au mufe standard
o mufa de 20/24 pini care se conecteaza la placa de baza,
mufe de tip molex care se conecteaza la HDD-uri, unitatile cd/dvd etc si o mufa pentru floppy-uri.

| AndreYStaR explică:

Pe langa ce de 20/24 pini pe placa de baza eu mai am una de 4 pini.