| SintSmekerulTpu a întrebat:

Buna TPU am pus odata niste rami gresite pe pc si am pus alt ddr si nu sa mai aprind pc si imd i-am scos si nu s-a mai aprins am crezut ca am ars rami existnti Deja si am cumparat alți rami pentru ddr meu si tot nu se aprinde monitorul, ce e stricat?

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Si de unde sa stim noi ce problema are acea unitate daca nu ai dat si tu macar un indiciu ceva? Du-te cu el intr-un service autorizat!

| GGL a răspuns:

Nu ai cum sa pui memorii de alt tip...nu se potrivesc. Deci ce/cum ai facut mai exact?

| Cojocaru_Razvann_1997 a răspuns:

Daca calculatorul se aprinde si nu apare ninic pe monitor e de la placa de baza.Ai incredere in mine xa asta mi s-a intamplat si mie de 2 ori dupa ce am schimbat placa de baza mergea brici