| BiscuiteCuCiocolataa a întrebat:

Am si eu o intrebare: Am auzit ca se pot lua poze de pe hi5 [eu vreau sa imi iau poze de pe hi5 meu ca sa mi le pun in calculator pentru ca unele mi s-au sters cand mi-am reinstalt windows-ul >:"]Intrebarea mea este daca se poate si daca da sa imi spuneti va rog cum; am mare nevoie! Cine ma lamureste primeste o FUNDA cat casa! puppy dog eyes happy Ms mult :*

5 răspunsuri:
| trustbogdan a răspuns:

Cu programul asta Downloadezi toate albumele
http://www.99cblog.com/......os-on-hi5/

http://sourceforge.net/projects/hi5grabber/

il deschizi, si daca hi5 tau nu e privat apesi Skip, this is not a private album for next step." apoi in casuta aia trebuie sa pui numarul ID-ului tau ( intri pe pagina ta de hi5 iar sus in linkul tau copii numarul de dupa userid= ), daca nu reusesti imi trimiti mesaj privat

| BruneTTe a răspuns:

Uite ceva foarte simplu : de pe tastatura apesi pe PRINTSCREEN. apoi mergi in paint sau photoscape si dai CTRL+V. si dai save.hee hee

| upgrade a răspuns:

Daca ai Mozilla Firefox sau Chrome:
1.Intri pe pagina cu poza
2. Apesi Ctrl+U(deodata)
3. Apesi Ctrl+F si iti va aparea sa cauti.acolo scrii mainimage
4.Sunt doar doua cuvinte acolo mainimage.
5.Sub(la vreo 2-3 cm subhappy unul dintre ele se afla un site care te duce la imaginea ta. Daca nu ai reusit da-mi un mesaj si incercam alta metoda. happy

| daiana a răspuns:

Pai eu stiu o solutie...
prin print screen, dupa aia te duci intr-un program de editat pozele si decupezi poza... eu asa am facut la unele poze de nu le aveam in calculator.
alta solutie nu stiu sad
s-ar putea sa exista programe de furat pozele de pe hi5. thinking dar inca nu am aflat de niciunu. sad
bafta! :*

| TDB a răspuns:

Varianta mea ar fi : fa un print screen la poza de pe hi5, butonul de langa F12 (dreapta), cam asa e la toate tastaturile... intri in paint, te duci la edit > paste... salvezi imaginea si dai crop. photoscape, photoshop. desigur calitatea pozei, va fi cea afisata pe hi5. altfel nu cred ca merge