| RazvanX2DMX a întrebat:

am si eu o intrebare.
Astazi am primit pe mail (folosesc Yahoo) un email mai ciudat.
Zicea ca vine de la "contact" (nu mai tin minte adresa de mail exacta de la care a venit, stiu ca mi-a aratat-o cand am deschis mailul).Nu era in folderul spam.
Subiectul era ceva gen "1 link-share invite" (nu mai stiu exact).
Am deschis mailul,si acolo nu era niciun text,nimic.
Era decat o imagine, dar dupa cate stiti Yahoo blocheaza imaginile si le deschide doar daca vrei tu.
Am vrut sa vad imaginea dar nu a vrut sa o deschida.
Am sters repede mailul (si din cos) si mi-am dat logout.
Este cumva un pericol sa fii luat vreun virus?
Am dat o scanare cu antivirusul dupa si nu mi-a gasit nimic.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prea multa paranoia... era un ca.cat de spam

si era DOAR (nu DECAT) o imagine