| Laptop a întrebat:

Am si eu o intrebare legat despre un laptop
Vreau sa imi cumpar un laptop si am nevoie de raspunsurile voastre merita sa il cumpar
Precizez ca vreau sa il folosesc pentru jocuri, este pe linux are cv?
Laptop Acer ASPIRE 5733-374G50Mikk, cu procesor Intel® CoreTM i3-370M 2.40GHz, 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics, Linpus Lite for MeeGo, Black

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MoneyMoney a răspuns:

Laptopul pare foarte bun, insa vor fi destule jocuri care nu ruleaza decat pe Windows nu si pe Linux! happy

| Pisla a răspuns:

Teoretic, daca e pe linux nu vei putea juca jocurile de pe windows (presupun ca astea le vei juca). Practic, poti sa faci rost sau sa iti cumperi un Win 7 si sa il pui si atunci nu vor fi probleme. Totul depinde de tine ce sistem de operare vrei sa folosesti. Partea proasta e ca va trebui sa stai si sa cauti driverele laptopului pentru Win 7 (drivere audio, video, wireless etc).

Ca si configuratie laptopul arata ok. Si e putin mai ieftin pentru ca vine cu linux, care este free in comparatie cu o licenta de windows.

| IAmAnonim a răspuns:

Hmmm pai ar fi bun dar nu chiar toate jocurile din 2011, in nici un caz in 2012, nu imi place ca are procesorul de 2. 40ghz in rest e ok, dar din punctul meu de vesere ar trebui sa-ti cauti alt laptop cu nu prea stiu 3ghz sau mai bun dar nici chiar sa dai o caruta de bani. sper ca te-am ajutat