| LoCkEd02 a întrebat:

Am si eu o mica intrebare. Am un telefon HTC One M8 cumparat de la Orange. Cand il aprind fara SIM nu imi apare nici un logo de la Orange sau altceva, dar am avut cateva aplicatii preinstalate. Cum aflu daca este codat sau nu? Daca este cum il pot debloca?

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut LoCkEd02,

Poti verifica daca telefonul tau este codat in reteaua Orange pe baza de IMEI din contul online si tot de acolo poti face decodarea acestuia. Mai multe detalii despre decodare online poti vedea aici: http://oran.ge/1K8vK9s

Cu prietenie,
Orange Helper

| FlorinCiokan a răspuns:

Pai daca ai avut ceva aplicatii instalate numite Orange... inseamna ca a fost cumparat de la Orange. Dar nu e sigur sa fie blocat Orange. Nu prea poti pe baza de imei. Dar incearca sa bagi o alta cartela diferita cam asta ar fi cea mai la indemana ocazie sa afli daca e sau nu blocat. Bafta

| Izabela_Yza_1998 a răspuns:

Pai daca vrei sa il deblochezi du-te cu el la o agentie de reparat telefoane si til repara!