| baiatuucupizzza a întrebat:

Am si eu o problema am un laptop dell inspiron n5030 cu bluetooth.Aici e problema in my >>computer-Manager-device manager nu imi apare niciunde bluetooth dar laptopul are aceasta functie. Ce trebuie sa fac am luat de pe site-ul original(www.dell.suport.com) driverul dar cand intru in el imi zice ca se conecteaza la net si apoi dupa ce downloadeaza imi zice ca nu am nici un fisier.Va rog ajutati-ma am aceasata problema de mult timp si am nevoie neaparat de ajutor. Dau funda :D

2 răspunsuri:
| baiatuucupizzza explică:

Nu frate nu mi-ai dat nici un cd la el l-am luat de la eMAG si cei de acolo mi-au spus ca ei le iau din import si cum le primesc asa le dau.Deci el nu avea nici un cd de drivere, avea doar unu care nu e bun de nimic.

| dustru a răspuns:

Prietene cind ai cumparat pc-ul, impreuna cu el a venit un cd cu software-uri pe el sigur este driverul necesar.Adevarat cu bluetoth-ul sint probleme nu numai la Dell dar si la aspire, mie chiar mi-a dat bluescreen.sad Si mai depinde de ce windows folosesti, win 7 mai bine recunoaste driver-ul (singur am incercat), xp este un sistem vechi care initial cind aparuse nu erau adaptere pentru bluetooth, si de aceea noile 'device-uri'' ruleaza mai bine pe win 7winking