| Ap_Gabriel_2001 a întrebat:

Am si eu o problema la un router Orange Huawei cu cartela.
Problema e ca de o bucata de timp viteza de internet a scazut semnificativ si nu stiu de ce.
Initial am sunat la cei de la Orange si mi s-a zis ca e o problema tehnica si se va rezolva cat mai curand.
Dupa 2 zile am sunat iar si mi s-a zis ca am mai putin de 10 GB si viteza de internet a scazut pentru a nu intra in costuri suplimentare.
Am asteptat sa imi intre MB din nou in cont, si nu am asteptat degeaba...ei au intrat, o zi sau 2 a mers bine internetul, apoi iar a scazut ca inainte...
Ce sfaturi sau solutii imi puteti da? Dau funda pentru cel mai eficient raspuns.

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca vrei sa verificam si noi situatia, ne poti trimite numarul de telefon al abonamentului de internet, prin mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper

| untu a răspuns:

Nu numai sunt probleme tehnice, dar si de semnalul slab in retea din cauza vremii!

| Ap_Gabriel_2001 explică:

In plus se mai si restarteaza singur.