| JustMe1999 a întrebat:

am si eu o rugaminte. Puteti sa imi recomandati si mie niste laptopuri sau sisteme desktop pc ( Adica doar unitatea centrala )? Tin sa precizez ca vreau ceva pentru gaming, deci vreau un sa aiba procesorul bun, placa video buna si vreo 6-8 giga rami. Bugetul meu este de 2100 lei... Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Clar desktop, deoarece performantele sunt cu mult peste un laptop:
Eu recomand asa: http://bit.ly/16Zl9Pj + http://www.pcgarage.ro/servicii/pc-garage/asamblare-standard/
Si ai acolo asa:
sper ca nu e problema, dar am trecut la 8gb. Daca ramaneau 4 gb ram, se incadra in 2100.
-8gb ram;
cpu amd hexa-core(6 core)
-placa video puternica
sursa cu certificare si eficienta ridicata
-hdd 500 gb. Restul detaliilor le observi si tu. Daca ai nelamuriri, raspunzi.
http://bit.ly/1eIxSum

| vladflorin a răspuns:

Du-te intr-un magazin si fa-ti un calculator din piese! sa nu faci greseala sa il iei gata la un pret fix!
Deci in cazul in care deti bani : cumperi procesor i7(i5), 16gb(8GB, daca nu lucrezi in Adobe after effect) ram ddr3, placa video (pai sincer eu am nVIDIA geforce 650gtx 1024 si ddr5 pe 128 si nu am gasit joc sa nu mearga la maxim) dar daca vrei ceva absolut cumperi Gigabyte AMD Radeon R9 280X, 3072MB, GDDR5, 384bit, DVI, HDMI, PCI-E are si 3 culere asta dar costa si 1200 lei numa ea dar cum am spus gtx 650 e stas. in rest calculatorul mai necesita hard disk de prefeinta 1tb dar e bun si 500gb si 2 tb laughing depinde. iar placa de baza sa fie compatibila pe astea. Sursa cat mai mare! ca altfel ai puso.atat sper ca te-am ajutat.

| JazzTango a răspuns:

Procesor AMD FX 4100, 3. 600MHz, 12MB, socket AM3+, Box

Disponibilitate: În stoc
37999 Lei

Pret vechi 44999 Lei
Economisesti 7000 Lei
[info]
Placa de baza ASRock 970 PRO3 R2.0, Socket AM3+

Disponibilitate: În stoc
29999 Lei

HDD WD Blue, 1TB, 64MB, 7200rpm, SATA 3

Disponibilitate: În stoc
25999 Lei

Pret vechi 27499 Lei
Economisesti 1500 Lei
[info]
Memorie Kingston 2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM HyperX Blu

Disponibilitate: În stoc
18698 Lei

Pret vechi 21998 Lei
Economisesti 3300 Lei
[info]
Placa video Gigabyte nVidia GeForce GTX650, 1GB, GDDR5, DVI, HDMI, PCI-E

Disponibilitate: În stoc
44999 Lei

Pret vechi 54998 Lei
Economisesti 9999 Lei
[info]
Cupon nVidia: WarFrame, Marvel... CADOU: Cupon nVidia: WarFrame, Marvel... 9999 Lei Valoare cadou:
Sursa Inter-Tech Energon 650W

Disponibilitate: În stoc
16999 Lei

Carcasa Delux Rhino ATX, Midi Tower, 450W, Gri, RH-C375I

Disponibilitate: În stoc
11999 Lei

total eMAG:1. 86692 Lei