| Ukgeo a întrebat:

Buna tpu.Am un blog, sunt la inceput si as dori cateva(mai multe) sfaturi.
Pentru inceput am cateva intrebari si speram ca ma puteti ajuta.

1.Cum pot pune anunt pe blog(reclama), stiu ca se fac bani prin aceasta metoda(putini dar totusi)

2.Cum pot face mai multe pagini pentru blog(adica mai multe titluri care printr-un click te duce la alta pagina).Tr sa stiu neaparat html?
Exista site-uri care fac automat asta, daca descarc un sablon sau ceva de genul?

3.Ce site-uri stiti cu sabloane sau diferite gadget-uri pentru bloguri.Sau site-uri cu tutoriale?

Mentionez ca fol blogger

M a ajutati enorm daca imi raspundeti la intrebari.Ms anticipat

Funda.

2 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Vezi aici: http://tutorialiro.blogspot.ro/
si daca ai nevoie de ajutor lasa-mi msg cu adresa de mail.

| alijah a răspuns:

Pentru a monetiza un blog, in primul rand ai nevoie de mult continut original, fresh si in al doilea rand, ai nevoie de trafic.
Citeste aici cateva metode :
http://itrickb.blogspot.ro/2013/11/bani-pe-internet.html