| Ionut1asdw a întrebat:

Am un card microSD 4GB si l-am tinut in telefon vreo 2 saptamani dupa l-am bagat intr-un cititor sa-mi bag niste meloii si in cititor nu mi la citit dupa am incercat sa-l bag in telefon si nici acolo nu mil mai citeste! Ce pot sa facsadsadsad:yawn? dar cand il scot din telefon scrie cartela de memorie scoasa! ce pot face?

5 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Formateaza cardul si incearca dupa.

Daca nu merge, adu telefonul la setarile din fabrica.

Cand scoti cardul gasesti in setari o functie de genu "demontare card SD"

| AndoAlex a răspuns:

Pai asa imi facea si mie cred ca trebuie sa i intri la setari si sai dai resetare generalawinking

| Black00 a răspuns:

La adaptor in partea din stanga un butonel si daca ii in jos da-l in sus big grin

| Ionut1asdw explică:

Am dat resetare la telefon si imi cere repornire si cand se reporneste se blocheaza! dupa ce scot cardul din telefon imi merge!

| Ionut1asdw explică:

Acum am observat! cand bag cardul stau 2 secunde si imi scrie pe ecran cartela de memorie scoasa dar el este bagatsad!