| MexicanMotorMafia a întrebat:

Buna,TPU.Am un HDD intern de 500GB si vrau sa pun pe el Windows 7, si nu stiu cum e cel mai bine sal partitionez pentru o functionare optima.Nu stiu cate partitii sa fac, ce marime trebuie sa aiba fiecare si ce sa pun pe fiecare.Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| CinevaNou a răspuns:

C:100
si inca 2 partitii egale.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Partitia primara 100 de gb, restul cum vrei, eu asa fac mereu, apropo in partitita c nu salvezi nimic

| bonico a răspuns:

Iti trimit un link de la videotutorial.ro despre cum se face o partitionare corecta de hard disk >>> http://videotutorial.ro/......-video-hd/

| Cena_Jonh_1998 a răspuns:

Salut pai ar fi mai bine sa-i faci in parditia C:50 gb si in D:sa faci 80

eu asa am facut si imi merge ff bine peceul am suficenta memorie in ce si in d deci eu asa iti recomand funda?