| anonim_4396 a întrebat:

am un iphone 5 dar am o mica problema: cand sunt in anumite aplicatii am luminozitate la maxim si se mai intampla sa scada luminozitatea. ce sa fac? e stricat?

Răspuns Câştigător
| PotatoMustDie a răspuns:

Nu e stricat. Are auto brightness, adica luminozitatea difera la fiecare aplicatie. Cred ca poate fi dezactivata.

2 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Si asta pentru ca telefonul e dotac cu un senzor de proximitate a luminii. in funcie de cum misti tu telul el incearca sa economiseasca cat mai putina energie si de asta face asa in functie de iluminarea senzorului. intra la setari si scoate din modul automat si regleaza cat vrei tu, astfel luminozitatea va fi fixa si nu va mai palpai! sa ne spui daca s a rezolvat daca nu e o problema a ecranului!

| vrelian a răspuns:

Ai setata lumina pe auto.intra acolo la brightness si seteaza cum vrei tu.deci faci asa:SETINGS-dai pagina in jos si alegi Brightness &Wallpaper.
-acolo ai Auto-Brightness si in dreapta on-off.
-ceva mai sus ai cursorul ala cel poti muta si modifici luminozitatea.
-acum ai doua optiuni.
1.ori lasi Auto pe on si maresti luminozitatea de la cursorul ala de sus cu degetul, caz in care totusi vei avea un auto dar ceva mai luminos, atirt cit tu dai cursorul mai spre maxim.ori,
1.pui Auto pe off si de la cursorul ala dai lumina cit vrei tu.