| Alexx99 a întrebat:

am un laptop cu W7 Home Premium si de vreo 3 luni nu i-am mai pus antivirus,am crezut ca nu e ca si cum as lua virusi daca nu descarc de pe situri nesigure,si ieri cand l-am deschis totul mergea ca naiba,ferestrele inghetau(``no responding``),explorer.exe nu imi mai mergea indiferent de cate ori il lansam din task manager, iar ca sa deschid ceva im i ia o vesnicie.Am reusit sa scriu mesajul asta prin,, Safe Mode with networking``dar nu pot ramane asa.As incerca un alt windows dar cum sa il instalez daca nu raspunde nimic.Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| cila1995 a răspuns:

Pentru a reinstala windowsul nu ai nevoie ca sa functioneze acesta pe care il detii se instaleaza prin bios, inainte de asta prin safe mode copie tot ce iti trevuie in directorul D:/

| cila1995 a răspuns:

APROPO AI PUTEA SA INTRI PRIN SAFE MODE SI sa vezi poate ai downloadat ceva si incerci sa il stergi poate sa te ajute

| doctorandus a răspuns:

Dupa ce-l reinstalezi: BitDefender Free e gratis.

| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Cum sa nu mearga sa intri in bios?, dai la boot(first device boot) sa ia dvdrumul, dai restart sa booteze de pe dvd si apesi orice tasta.(sa reinstalezi windows) atat.,
funda?