| xCaTax a întrebat:

Buna TPU . Am un nokia n 71 , si atunci cand bag cartela imi zice Sim invalid . am incercat si in alt telefon si tot asa imi zice . Ce are si ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
| Innovation a răspuns:

Este clar ca cartela (scuzati cacofonia) ta are ceva, nu este buna.Este evident ca acea cartela nu este buna atata timp cat ai verificat-o si in alt telefon.Trebuie sa iti cumperi alta cartela si gata, nu e greu.Iti cumperi cartela, o bagi si va merge, dar trebuie sa dai numarul tau nou la cei din agenda telefonica.Bafta!

| Florin48 a răspuns:

Probabil... incearca sa cureti simul...si daca nu merge inseamna ca are defectiuni din fabrica big grin si trebuie sa-ti cumperi altul

| numepublic20000 a răspuns:

Pai ori sa uzat cartela, ori a exprat! Cel mai bine este sa iti iei alta

| AlexB0sSu a răspuns:

E sigur de la cartela trebuie sa o schimbi!

| Danutz7 a răspuns:

Pai cred ca tia expirat cartela