| thebest11 a întrebat:

Buna TPU am un prieten care avea nevoie de DDR sau DDR2 pentru calculatorul sau si eu am avut niste placute de DDR si DDR2
pe care i le-am dat dar dupa ce pune placutele in calculator si vrea sa porneasca calculatorul ii apare pe ecran NO VIDEO INPUT dar dupa ce ii scoate afarara totul merge bine va rog sa imi spuneti ce trebuie facut?

1 răspuns:
| maxb a răspuns:

Inseamna ca RAm-ul pe care l-ai dat tu si pe care le are el nu sunt copatibile intre ele. Poate sa incerce sa schimbe locatia adica de exemplu in primul slot sa puna RAM-ul din slot-ul 2 si poate merge.