| marcalex a întrebat:

am un telefon Samsung galaxy trend S7560 si merge foarte greu. Ram-ul este foarte plin. Nu mi-am instalat multe aplicatii pe el : apus, facebook si candy crush. Cand l-am cumparat avea urmatoarele aplicatii preinstalate :Zonga, seenow, youtube, cinemagia, chaton, automarket, star taxi, transport urban, auto ro, sms parking, salvamont. Ce sa fac cu el sa mearga mai repede?

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Sa il vinzi si sa cumperi un telefon calumea.

| AlexL28 a răspuns:

In primul rand sterge Apus, nu face altceva decat sa manance ram-ul si incetineste restul aplicatiilor, apoi root-eaza-l si sterge aplicatiile preinstalate, youtube-ul nu.

| GeorgeCTC a răspuns:

Incearca sa dai golire memorie ram de acolo de unde vezi cat de plina e memoria ram

| marcalex explică:

Ii dau golire ram de fiecare data cand il deschid si aplicatiile preinstalate nu se pot sterge. Si cand n-aveam apus tot asa mergea. Ce sa fac, in afara sa-l vand

| marcalex explică:

Nici cu golire memorienu scade sub 300 mb din 645