| Kepyng a întrebat:

am un tv clayton de aproape 2 ani si de ieri timp de aproape 2 ore nu avrut sa se aprinda iar seara a functionat, azi am privit la el dimineata si intre 12-16 tot nu vrea sa se aprinda, doar clipeste lumina aceea rosie(led-ul cred) continuu si nu stiu ce sa-i fac, merge doar cu telecomanda.

Daca aveti timp spuneti-mi va rog ce sa-i fac celuilalt smart tv, Philips, ca uneori cand privesc ceva fie pe net fie offline, in coltul din stanga sus apare din cand in cand unmarul postului, ex: 7 ANTENA 1, nu ma deranjeaza dar imi este frica sa nu aiba vreo defectiune.

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Tv ul Clayton este defect, nu il m ai aprinde, are cîtiva condensatori uscati, devalorizati, de aceea porneste cind vrea el si doar din telecomandă, mergi cu el la un centru de reparat tv uri, este sursa de alimentare dusă, reparatia te va costa in jur de 100 de lei, poate fii 60 -90 lei depinde unde il duci si cine il repară, Tv ul Philips nu păteste nimic daca din cind in cind apare pe ecran programul la care te uiti, asa o fi setat televizorul, sau aitu ceva defectiune la cablul de antenă sau internet si cind il misti cablul, apare sigla postului pe ecran, intră in meniu si poate reusesti sa dezactivezi sa nu mai apară sigla postului pe ecran, iar tv ul Clayton nu il mai folosii pina nu il repară un electronist.

| untu a răspuns:

E posibil defectiune la pornire-oprire tv la circuite! chemati un specialist tv sau du-l la un service autorizat!