| Dan_Claudiu_1993 a întrebat:

Buna TPU

Am un windows 7 ultimate pe 32 bit si as vrea sa imi instalez versiunea pe 64 de bit am verificat si calculatorul meu e compatibil pentru 64 bit ca sa fie mai sigur pe ce sa dau pe custom sau upgrade am incercat odata cu un stik sa dau pe upgrade da imi da eroare si as vresa sa va cer parerea. Avand in vedere ca vreau sa trec de pe 32 bit pe 64 cum as trebui sa procedez corect?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu poti face upgrade de la versiunea pe 32 bit pe 64 bit. Trebuie sters windowsul pe 32 bit si instalat pe 64 bit. Dar daca nu ai cel putin 4 gb de ram ramai pe 32 bit.

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Pentru a putea instala un Windows pe 64 de biti ai nevoie de minim 2GB RAM si un procesor care sa suporte 64 biti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista upgrade de la 32 la 64, pur si simplu trebuie sa reinstalezi versiune de 64 biti

| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut.
Mai mult ca sigur ai downloadat un Windows prost. incearca de pe situl www. thepiratebay. org
Cauti windows 7 si downloadezi ceva cu commenturi pozitive.
Bafta!