| MixedObsessions a întrebat:

Am vazut multe imagini de genul http://media.photobucket.com/......velove.jpg adica cu luminitele acelea rosii. Cum as putea sa fac si eu o imagine cu luminite din astea? :D dau fundita.:*

Răspuns Câştigător
| stiiix a răspuns:

Trebuie sa ai un progam cum ar fi PHOTOSHOP sau GIMP2. Dupa accesezi http://deviantart.com si iti downloadezi "bokeh packs". Dupa intri in unul din programele de editate specificate mai sus, deschizi editarea unei poze, dupa care selectei in bara de sus "open as layers" si adaugi un bokeh dupa stergi bulele in exces si cam atat tot :D

6 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Nu imi dau seama, poza poate fi editata sau poate ca acele luminite provin de la lumina soareleui oricum si daca ar fi editata, este destul de dificil sa reusesti sa faci asa ceva fara un minim de cunostinte in programul respectiv ( Photosop sau oricare altul care lucreaza cu layere )

| G a răspuns:

Acelea sunt particule din aer aflate foarte aproape de obiectiv, care reflecta blitzul. particulele alea pot fi orice: praf, nisip sau insecte foarte mici. poza aia pare sa fie facuta in apropierea unei plaje, unde gasesti "particule" berechet. de asemenea, si lumina conteaza. in poza pare sa fie dupa-amiaza/seara, lumina naturala nu trebuie sa fie prea puternica pentru a-ti permite sa folosesti blitzul.

| trustbogdan a răspuns:

Photoshop, trebuie sa lucrezi un pic sa iti dai seama, oricum un layer peste (overlay)

| bibiii_1929 a răspuns:

Bunahappy. poza e modificata in photoshop, se poate si in photoscapehappy. Alea sunt "brushes". le poti descarca de pe nethappy