| AspirinaDeInima a întrebat:

Am vorbit cu cineva pe OLX si fac cu el un schimb de tableta pe un telefon.Cum se face schimbul? Ma duc la poasta si pun colet? Sau cum? Nici nu stiu.Cine ma ajuta dau Fundita! happy..Scuzati-ma daca am gresit categoria

Răspuns Câştigător
| Mollie a răspuns:

Mai bine ar fi sa va intalniti fata in fata, sa nu-ti iei teapa, nu poti avea ncredere in oricine, chit ca e olx, daca sunteti din acelasi roas va puteti intalni, daca nu, nu cred ca site-ul iti garanteaza ca primesti ceea ce trebuie.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Va trimiteti fiecare pachetul cum ramburs unul altuia

| laurentiu80 a răspuns (pentru suntserios):

Ramburs se trimite doar daca il vinde. In cazul lui, isi trimite unul altuia, fara valoare ramburs, foarte riscant in caz de este tepar.

| suntserios a răspuns (pentru laurentiu80):

Fix de aia isi trimite fiecare ramburs unul altuia, unul trimite pachetul si ia banii, celalalt trimite pachetul si ia banii. In final se face schimb de pachete si fiecare isi ia banii inapoi

| dannyel86 a răspuns:

Asa cum s-a mentionat deja, e o tranzactie periculoasa. Poate tu esti de incredere, dar nu ai garantia ca si cealalta persoana gandeste si actioneaza la fel. Recomandat e sa va intalniti fata in fata, sa faceti schimbul direct, fara intermediari (Posta Romana).