| STeEaaNuuTtTzZz a întrebat:

Am vrut sa-mi instalez ieri pe laptop WordPad si mi-a intrat in browser ceva numit Vosteran. (da, stiu, am aceeasi problema, dar data trecuta a fost pe calculator si imi intrase Quone 8. Noroc cu cineva foarte dragut care mi-a dat un site cu un program pe care l-am instalat si am scapat de Quone.) Exista un program tot la fel, care sa-mi dea afara de peste tot porcaria asta? Am dezinstalat-o, dar a ramas in browsere

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Acela este un virus (nu este periculos) de tip hijack. Uite un leac: http://sourceforge.net/projects/hjt/
Ideea este ca trebuie sa intri in Windows in safe mode si de acolo sa-l rulezi. Nu stiu cat te pricepi. Daca te pricepi, succes!

2 răspunsuri:
| alexfanmetin2 a răspuns:

Decat,daca cauti pe net etc... totusi poti sa cauti google pe Vosterlan sau altceva