| Madalin01 a întrebat:

Buna TPU.am windows xp sp 3 si vreau sa reinstlez windowsul.Problema este ca nu stiu cum sa reinstalez in tot Pc nu numai in C.Imi explicati cum? Dau funda.Multumesc

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Uite aici un site care te poate ajuta:www.winconfig.pro.tc.Instalarea/reinstalarea oricărui sistem de operare nu se poate face în tot PC-ul numai eventual să formatezi complet HDD-ul. Eventual dacă vrei poţi să îl instalezi şî pe partiţia D alegând din meniul Setup pe ce partiţie să se instaleze(vei vedea când pui Cd-ul cu Windows), dar nu îţi recomand săai 2 Windows-uri pe HDD.

| CybeRAthlete a răspuns:

Nu ai cum sa "reinstalezi" in tot PCul un windows... il poti instala pe o partitie anume.
daca intrebarea ta este cum poti instala pe o partitie anume, cand intri in bios acolo, iti va aparea norma C unde e instalat windows, dai format la C si se instaleaza automat acolo. daca ai HDDul mic da, instalezi windowsul pe o singura partitie daca atat ai, iar data vrei sa instalezi numai pe o partitie iar restul sa le formatezi doar, asta o poti face si din My Computer dar si din bios prin simpla stergere si rearanjare a lor.
bafta

| Madalin01 explică:

Deci eu vreau sa nu mai am nimic in PC deci sa schimb windowsul.Nu stiu daca ma intelegeti?

| Madalin01 explică:

Vreu sa sa reinstalez tot windows xp sp 3. da sa schimb in Tot PC nu doar intr-o partitie.eu nu stiu sa schimb decat in C sad