| Pasarin_Adrian_2000 a întrebat:

as vrea sa imi iau o noua placa video pentru PC deoarece cea pe care o am acum cam face figuri si nu mai pot juca jocuri. placa de baza este ASRock (uitati o pozahttps://www.google.ro/......ps?/search Deci ce placa video imi recomandati pentru gaming? de preferat una iefnina dar sa ma pot juca minecraft gta si jocuri de genul...

Răspuns Câştigător
| CPAElites a răspuns:

Ce configuratie are PC-ul?

In 500 lei iti recomand R7 360, costa ~460 lei la eMAG.

Sunt sanse foarte mari ca sursa sistemului sa fie o PETARDA ieftina si sa nu tina intreg sistemul impreuna cu placa video...
Spune modelul sursei.

2 răspunsuri:
| CosminFlo a răspuns:

In primul rand care dintre acele placi de baza Asrock o ai, si cel mai important care este bugetul tau? Ca eu asa... as putea spune Nvidia 1080 Founders Edition...

| Pasarin_Adrian_2000 explică:

Http://www.samwise.ro/......press-1394 Scuze, am pus linkul gresit... nu stiu exact de buget dar sa zicem pana in 5 milioane, poate chiar mai putin. spune-mi cea mai ieftina, dar totusi buna placa video pe care o sti.