| RoxX_1956 a întrebat:

As vrea sa ma ajuatti intr-o problema. mi-am cumparat o pereche de casti cu microfon cu mufele de 3, 5.Si sunt 2 mufe:1 verde si 1 roz...si as vrea sa imi spuneti unde trebuie sa le conectez pe fiecare pentru a vorbi la microfon pe mess, Skype etc. Mai trebuie sa fac setari pe undeva?
Multumesc big grin

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mufele tata de la casca se introduc in mufele mama de la computer exact cu aceeas culoare. Daca mufele mama nu au culori au desenate langa o sageata care intra in cerc (-->o) care semnifica microfon si o sageata care iese din cerc (

| Crysty1996 a răspuns:

Sall vezi ca in spatele pcului ai 3 gauri una verde un roz si una alastra verde la verde si roz la roz si gata poti vb daca nu mere cred ca trebuie sa intri in setarile programului adica driverului pe care il fol tu BAFTA!

| SamSon a răspuns:

Deci in spatele unitatii centrale ai niste mufe care au aceleasi culori, bagi mufa roz in cea roz si cea verde in cea verde

| dolyan a răspuns:

In spatele unitatii/sau chiar in fata sunt 2 mufe asemanatoare cu cele ale castilor, asta in cazul pc-ului de birou. Daca ai laptop, este my simplu in stanga/dreapta sunt 2 mufe asemanatoare. Verde la verde,roz la roz. Iar ca sa stii,verdele este de la casti, iar rozul microfon, asta in cazul in care le vei folosi si la altceva(mp3 player,cd player, casitofon). Teoretic nu ar trebui nici o setare. Practic... daca nu te descurci, add me guritadulce_4you@yahoo.com

| AG a răspuns:

In spatele unitatii ai 3 mufe cu aceleasi culori. Scoti boxele eventual[asta daca le ai conectate] si pui mufa verde in locul boxelor si cea roz langahappy Setari trebuie sa faci doar daca ai primit vreun CD la casti, daca nu, iti vor merge asa.

| DealyRKO a răspuns:

Uita-te in spate la unitatea centrala si ai sa vezi 2 puncte unde sa bagi alea doua.Sunt una verde si una roz. Sper ca te-am ajutat

| Shust a răspuns:

Ceau RoxX mufa verde este pentru a asculta in casti iar mufa roz este pentru microfon...primesc funda?big grin

| Nicu_6664 a răspuns:

Ai in spate la pc niste locuri unde intra ele. ala verde e pentru casti si il bagi acolo.jos. la ala verede si ala roz e pentru microfon il bagi. langa ala verede este unu roz il bagi acolo. e simplu bagi culare la culare... la microfon poate ar mai trebui sa faci la... acolo jos in dreapta monitorului ai o boxa daca nu o cauti dai pe sageata aia si iti apare o boxa micuta dai pe ea si dai la option dai la propertis si bifezi "mic volume" dai ok si dai la maxx line mic si mere microfonu thinking ar trebui sa mearga tonguebig grin

| GabrielusRacing a răspuns:

Pai de obicei si calculatorul are colorate, daca nu fa incercari

| daniel_3747 a răspuns:

Buna in spatele pc-ului jos ultimele mufe sunt verde roz si albastru cea verde este pentru casti cea roz este pentru microfon iar cea albastra este pentru sistem. fiecare mufa o conectezi in culoarea pe care o reprezinta. si nu trebuie sa setezi nimicwinking

| anonim_8734 a răspuns:

In spatele unitatii sunt 3 gauri, una roz si 2 verzi, baga mufa roz in gaura roz si mufa verde in gaura verde de langa cea roz si va trebui sa mearga.