| Liviu55k a întrebat:

As vrea sa pun si eu un clip video pe youtube dar nu stiu cum safac.Ma ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| YoChriss a răspuns:

Salut! Uite toti pasii pe care trebuie sa ii parcurgi pentru a posta un videoclip pe youtube:
1. Iti trebuie un canal de Youtube, pe care ti-l poti face usor, dand pe sign up.
2. Dupa ce te-ai conectat cu canalul tau, in dreapta sus vei vedea ca scrie Upload sau Incarcati. Dai pe acel buton.
3. Ti se va deschide o pagina, si vei da click pe acel desen mare cu o sageata.
4. Selectezi din computerul tau videoclipul si astepti sa se incarce, apoi sa se proceseze.
5.In timpul incarcarii adauga un titlu bun, o descriere si tag-uri (etichete), (de ex. daca pui un video cu minecraft, pui la etichete Minecraft, minecraft, maincraft, etc.) poti pune la etichete cuvinte gresite (maincraft), pentru oamenii care nu stiu sa scrie corect, astfel cand vor cauta maincraft, prin miile de videoclipuri va fi si al tau.
RETINE: Videoclipul tau nu v-a aparea primul, ci cele cu mai multe vizualizari. Daca vei ajunge cunoscut, si vei avea multe vizualizari videoclipurile tale vor aparea mai in fata. FUNDA?

1 răspuns:
| K3ntyX a răspuns:

Daca ai canal e bine. iti trebuie un recorder uite unul bun. https://www.bandicam.com/downloads/