| Acaikus a întrebat:

Buna TPU as vrea sa stiu la un telefon cat trebuie sal tii la incarcat pentru a putea formata bateria ( il am deja de vreo 5 ore)

Răspuns Câştigător
| 211wasgnij a răspuns:

Formatarea consta in incarcarea bateriei cu telefonul inchis intre 12 si 16 ore. Pentru o formatare completa a acumulatorului trebuie 3 descarcari complete consecutive plus 3 incarcari cu telefonul inchis macar 12 ore.

14 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bună
Trebuie să'l ţii 12 ore.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De regulă între 8 și 12 ore.
Pa, pa.

| seen a răspuns:

24 de ore se tine la incarcat daca e li on nu se mai formateaza

| greatLOL a răspuns:

12 ore de 3 ori.

| greatLOL a răspuns:

12 ore de 3 ori

| janynefeaver a răspuns:

De regula, se tine timp de 12 ore la incarcat, apoi repeti iar incarcarea de 12 ore de doua ori dupa descarcarea bateriei, dar, depinde de baterie daca este buna sau nu si tine mult.

| Edy_7330 a răspuns:

12 de ore si fara sa il decuplezi de la incarcat deloc

| nickmadd a răspuns:

12 ore

| Veyron a răspuns:

Este nou? Cand l.ai luat?
La aceste noi nu se mai formateaza bateria si este de cativa ani asa.

| Fantoma_1807 a răspuns:

Cel putin 12 h

| m1xa3la a răspuns:

Buna depinde si de telefon... eu l-am tinut vreo 6 ore ...si merge destul de bine

| Fabulous a răspuns:

8 ore, dupa ce s-a incarcat il scoti din priza si dupa ce se descarca din nou(de tot)il pui iarasi opt ore si apoi cand se descaraca iarasi 8 ore.Adica de 3 ori 8 ore(24)

| Buterflyy a răspuns:

Pai il tii pana se incarca

| Magdii a răspuns:

Poti sa-l scoti :*