| CausingCatastrophy a întrebat:

Buna Tpu.Aseara mi-am pus telefonul la incarcat,iar cand m-am trezit sa-l scot era foarte fierbinte,frigea, si acum nu mai porneste.Cand il aprind imi arata doar o baterie goala( l-am lasat 4 ore la incarcat).Ce trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ti s-a bulit bateria.S-a supraincarcat. Unele mai si explodeaza.Trebuie alta baterie.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Poate nu are "dispozitivu" sau ce-o fi ca dupa ce e incarcat complet sa opreasca curentul sa mai "intre" in baterie so supraincarcat si so distrus bateria, parerea mea.

| stlucian a răspuns:

Din start iti trebuie o alta baterie.Una noua trebuie formatata de tine(3-4 incarcari si descarcari complete).LA PRIMA INCARCARE TREBUIE SA URMAESTI DACA SOFTUL CARE SUPRAVEGHEAZA INCARCAREA DECUPLEAZA (baterie incarcata). Daca bateria tinde sa se supraincalzeasca trebuie reinstalat softul telefonului.