| anonim_4396 a întrebat:

Bună, TPU. Astăzi vroiam să mă joc Club Penguin din plictiseală și mi-am creeat un pinguin. Dar când trebuia să mă loghez mi-a apărut un dreptunghi galben și in interiorul ăstuia scria „ Your account has not been activated ". Bun, m-am gândit că poate am făcut ceva greșit la pinguinul meu și mi-am creeat altul, dar cu un nume diferit. Când să mă loghez, iar îmi apăruse. Cum se poate ca noul meu cont să nu fi fost activat? Cum aș putea să mă loghez? Vă rog, am nevoie de răspunsurile voastre! Fundă răspunsului corect!

4 răspunsuri:
| Arl34 a răspuns:

Salut,verificate la mesaje pe mess si vezi daca ai primit link-ul de la Club Penguin.Sau vezi daca ai scris adresa de mess asa:ex:cosmina_dcz43@yahoo.com

| Pavel_Andrei_Vladut_1990 a răspuns:

Probabil cati apare asta pentru ca nu esti membru cand zice ca nu tiai activat contul zice ca nu esti membru daca dai click pe el iti apare sa activezi

| adacristea23 a răspuns:

Trebuie sa verfici contul de email unde ai in mail trimis de cei de la Club Pinguin si sa dai pe un link numit "activate account"

| papushiklove a răspuns:

Raspunsul meu este sa-ti faci un alt cont:
Cauza problemei cand ti-ai facut cont ai pus o parola prea slaba si e posibil sa tio afle cineva....asa ca fa-ti un cont now :*