| LeEu a întrebat:

Azi mi-am luat un card de memorie pentru telefonul meu android,este card SD, cardul de memorie este de 8 GB, memoria interna este de 1 GB.Cand vreau sa decarc ceva de pe Google Play imi rescarca in memoria interna, cand vreau sa pun ceva de pe PC in telefon imi instaleaza in memoria interna.Cum as putea sa instalez aplicatii si pe cardul de memorie? Funda si vot!happy

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

In functie de versiunea de android,in setari, la tabul stocare, gasesti optiunea de a inatala direct pe extern. daca nu ai telefonul root-at, instaleaza ES FILE EXPLORER SI VEI PUTEA MUTA FISIERE PE CARD. daca telefonul este root-at, instaleaza aplicatia APP2SD,cu care vei muta aplicatiile pe card.