| Emrys07 a întrebat:

ca sa imi mearga PC-ul mai bine trebuie sa imi iau placa video sau memorie ram, acum am 1GB ram si creca 512 mb la placa video, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Albertxxx a răspuns:

Daca vrei sa il faci mai bun, iti trebuie procesor, in primul rand, daca iti folosesti pc la jocuri, atunci iti trebuie si procesor si ram si placa video, dar cum banii nu cresc in copaci, cel mai bine ti-ai luat un GB de RAM(daca ai RAM DDR3, e ieftin, dai 80 lei pe 4gb) si o placa video, aici e problema pentru ca este cam scumpa, dar daca ai procesor bun si RAM suficient, iti va merge si cu placa aceasta video, eu am tot placa video 512 si 1gb ram si procesor dual core amd, am jucat jocuri si de 4gb de ram pe 1gb... daca dai totul la low, iti vor merge

| Emrys07 explică (pentru Albertxxx):

Eu ma joc minecraft technic si pe tekkit nici nu pot sa intru ca se blocheaza PC-ul

| Albertxxx a răspuns (pentru Emrys07):

Aaaaa, te joci minecraft, la minecraft iti trebuie RAM mult, nu placa video... Mai cumpara 3GB de ram si iti va merge ca uns.

9 răspunsuri:
| necse6alex a răspuns:

In cazul tau mai puneti niste rami si o sa vezi diferenta! Placa video este destul de buna

| KinekT a răspuns:

Daca vrei sa iti faci pc-ul mai bun iti trebuie minim 3-4 gb ram iti sugerez sa bagi inca 2 placute de 2 gb ram sau 3 de 1 gb langa ce ai tu acum.In jocuri iti trebuie un procesor dual core de la Intel ceva ivy bridge iar de la amd un amd athlon II 250 (vezi ca e end of life daca vrei sa il iei nou cumparatil acuma deoarece nu se va mai fabrica)
O placa video de 512 mb e ft slaba. uitate dupa una de 1gb cu memorie ddr5 ca exemplu nVIDIA geforce gt630 1gb ddr5

| d3men7zel a răspuns:

Iai o placa video mai mare, si daca dispui mai bine de resurse financiare poti mari si ramiiwinking funda?

| dani0822 a răspuns:

Trebuie sa iti cumperi memorie ram, eu iti recomand sa mai adaugi o placuta de 2 Gb ram.memoria placii video este destul de ok.

| Emrys07 explică:

Procesor am AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4400+ 2. 30GHz

| AdonisLibra a răspuns:

Ca sa iti mearga pc`ul mai bine iti trebuie memorie ram... Apropo daca iti vei cumpara alt ram si vrei sa-l folosesti si pe cel vechi ai grija sa il cumperi pe cel nou cu aceeiasi frecventa ca a celui vechi altfel n`o sa-ti mearga

| Boss_Andy_1997 a răspuns:

Eu am 2. 79ghz si o.99 memorie ram
dar nu stiu ce inseamna