Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2615328intrebari
Ultimele intrebari
Cupio.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
23 Apr
SATI 306.262AFISARI
147.561VIZITE
125.601V. UNICI
4 Ianuarie 2012
Fetitsa123 intreaba:

Buna TPU.Calculatorul imi merge foarte greu am 1gb ram si antivirusul avg 2012. Oare daca schimb antivirusul cu avast imi va merge mai bine?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 3 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 4 Ianuarie 2012 14:47
    neluL a răspuns:
    Avira ruleaza foarte bine pe pc-uri cu configuratie mica. Avira Internet Security este OK.
  • 4 Ianuarie 2012 16:52
    Wehrmacht a răspuns:
    Si eu tot AVG 2012 si nu e ala cauza problemelor tale.Am avut Avast si abia se tara si PC-ul si netul din cauza lui.Lasa AVG ca e bun si nu incetineste.Ai mai putea baga Kaspersky internet security cu un crack daca gasesti ca e foarte bun si incetineste doar foarte putin. Dupa 2-3 zile nici nu mai observi.Eu l-am avut pe 2012 si nu ma deranja deloc.
    Unde iti merge greu? In jocuri? Poate sa fie de la placa video/RAM si procesor
    PC-ul in general? Poate sa fie de la RAM in mare parte de la procesor daca nu e prea nou. Daca ai PC pentru net/muzica/ sau ceva care nu solicita ai destul RAM.Dar daca ai slot DDR3 nu strica sa cumperi o placuta de 4 GB daca ai windows 64 biti ca costa doar 80 lei de la eMAG.
    Repet! Avast va incetinii PC-ul foarte mult.

Spune-mi unde iti merge greu PC-ul si ce procesor ai.
  • 4 Ianuarie 2012 14:17
    Alien a răspuns:
    Prea putina memorie RAM!
    Avast ocupa doar 2MB de memoria RAM, nu vei gasi altu mai econom in privinta resurselor.