| SmecheruCuSpate a întrebat:

Calculatorul meu foloseste 50% - 60% din RAM (am 8 GB) cu toate ca nu rulez nici un program. Ce pot sa fac sa rezolv aceasta problema pentru ca imi merg jocurile greu?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai click dreapta pe Taskbar(banda albastra de jos) si apoi pe Task manager.Click pe processes si vezi acolo la cpu ce program ruleaza cu 50% sau ce programe tine procesorul ridicat. Si ne spui aici pentru ca sa te sfatuim daca trebuie sau nu inchis acel program sau poate dezinstalat.

| CinevaNou a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce legatura are cpu cu ram?

| anonim_4396 a răspuns (pentru CinevaNou):

Ce tine procesorul ridicat consuma si din rami. Poti vedea tot acolo ce iti consuma din rami.