| AntoniaOrman a întrebat:

Calculatorul meu scoate un sunet ciudat tot timpul cand merge. Si e enervant,numai cand il aud imi vine sa il arunc pe geam. De la ce e? De la praf nu, ca am incercat.

3 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Zgomotul nu poate veni decat da le ventilatoare, sursa sau hard disk. Depinde, ce fel de zgomot? Poti avea un cooler care nu este curatat, ori un zgomot de la hard.Vezi de unde face asa... poti desface carcasa sa vezi ce face asa.

| Bogatasul a răspuns:

Poate este stricat

| Dant3San a răspuns:

Probabil cooler-ul sau HDD-ul. De obicei coolerele sau ventilatoarele au o durata de viata mai scazuta si incep sa scoata sunete insuportabile. Sau vezi sa nu-ti agatze in cooler vreo panglica de pe placa de baza.