| korenix a întrebat:

Care este diferenta dintre sistemult: Genius SW-HF 6000 si Logitech Z2300 SH.
Amandoua au aceiasi putere.(200W RMS)
Am inteles ca Genius la volum maxim incepe sa baraie si Logitech nu face asta.
Dar la Logitech daca tii volumul la maxim o perioada lunga de timp, se ard sateliti.
Logitech gasesc doar second hand si nu prea am intentia sa il cumpar.
Suboofer-ul de la genius scoate 100W si cel de la Logitech scoate 125W. Se simte diferenta destul de mult? Sa stiu daca, sa ma risc?
Care sunt parerile voastre despre cele doua sisteme?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Benito2014 a răspuns:

Diferenta intre 125W si 100W nu se simte "la ureche "! Doar pe aparate de masura se observa diferentele. La volum maxim, orice amplificator distorsioneaza iar daca i-l tii mult la maxim, cu acele distorsiuni, SIGUR se defecteaza!

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Toate barie la volum maxim, pentru ca intra in limitari, se satureaza amplificatorul!