| Alexakos a întrebat:

care stie niste Media Player pentru vizionat filme? Dar sa mearga pentru Sony Vaio de 1GB memorie, grafica Intel, Hard de 250 GB, viteza de 5400 rpm, si pentru Windows 7 starter, am incercat cateva Media Player dar nu imi mergea mi se tot bloca/sacada imaginea si am BS player si la fel imi face ma puteti ajuta va rog? multumesc.

3 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Esti sigur ca ai driverul de placa video instalat daca zici ca iti sacadeaza si cu bsplayer. Ai incercat si cu vlc? Tot asa iti sacadeaza? Daca tot asa e atunci vezi ce e cu driverul de la placa video sigur e instalat cum trebuie?
Daca ai si alte intrebari sau te intereseaza si alte Tutoriale despre calculatoare, uite aici unele destul de faine: http://www.tutorialepc.ro

| CataC a răspuns:

Salut
Iti recomand VLC player, consuma putin si nu are nevoie de codecuri.
Sacadarea s-ar putea sa vina din resursele mici ale sistemului. Daca incerci sa vezi nu stiu ce film HD pe netbook iti va sacada, datorita placii video si a sistemului in general.
Bafta
P. S. Pe viitor in loc sa iei Sony Vaio (care Sony nu e un brand de traditie pentru laptopuri) iti recomand sa iei ceva mai ieftin si mai bun.

| JhoNutz a răspuns:

Incearca KMplayer, mie mi-a mers perfect pe un Pentium 4, daca nu VLC Media Player, amandoua sunt foarte bune.