| georgicadesteptu1000 a întrebat:

TPU! Cum pot adauga pe un blog (folosind optiunea de editare HTML) o caseta de dialog care sa apara atunci cand tastez un mesaj anume?

6 răspunsuri:
| MeConstantine a răspuns:

Adica sa pui cod Javascript happy deci poti cu javascript daca doresti la un buton sau la o anumita actiune. Depinde exact ce acces ai la acel blog.

| georgicadesteptu1000 explică (pentru MeConstantine):

Pai e blog-ul meu. Dar am vazut pe unele site-uri ca sunt astfel de easter-egg-uri - introduci un anumit cod, si imediat apare caseta de dialog. Cu ce soft as putea crea sau genera codul pentru o astfel de caseta?

| MeConstantine a răspuns (pentru georgicadesteptu1000):

DA-MI O PAGINA DE EXEMPLU, Adica te referi la faptul ca introduc happy si apare fata zambitoare sau?

| georgicadesteptu1000 explică (pentru MeConstantine):

Www.themysteryofgravityfalls.com - daca introduci codul ". piracy" (si cu punctul de la inceput), iti va aparea o caseta de dialog. Asta vreau si eu. Introducand un cod anume, sa-mi apara o caseta de dialog. Stiu ca se face in Java sau jQuery, dar nu reusesc sa creez o astfel de caseta.

| MeConstantine a răspuns (pentru georgicadesteptu1000):

Buna uite ce am gasit,
http://sharkysoft.com/vigenere/
sunt mai multe detalii despre Vigenere cipher asa sa cauti

| georgicadesteptu1000 explică (pentru MeConstantine):

Nu ma refeream la asta. Nu trebuie sa introduci codul in caseta. Introdu-l asa, pe site. Uite un exemplu: https://youtu.be/0Fomqn7oJq0