| desisdana a întrebat:

daca nu am windows-ul original pot sa imi fac update-urile care trebuie sa se faca la un pc? si as vrea sa imi instalez un nou windows ( cred ca 7) si as vrea sa imi fac 3 partitii ( c, d si e) si cand anume trebuie sa le fac? imi scrie undeva? sau trebuie eu sa introduc ceva cod? mersi + funda

Răspuns Câştigător
| Cosmotel a răspuns:

L-am avut si eu piratat si nu am avut nicio problema cu updaturile. Trebuie doar sa eviti sa instalezi update-ul cu numele KB971033. Partitiile ti le faci in momentul in care ai bootat dvd-ul cu windows si parcurgi pasii aia cu next next etc. Nu trebuie sa introduci niciun cod.

1 răspuns:
| CataC a răspuns:

Buna
De ce 3 partitii?
E suficienta una pentru windows si programe (chappy si una pentru muzica, filme, date de orice fel (dhappy.
Cand mai reinstalezi windows formatezi doar C: si ramai cu tot ce e pe D:. A 3a partitie e inutila parerea mea.
Bafta