| zozolyyop a întrebat:

De cateva saptamani nu mai imi gasesc telecomanda la televizorul de la mine din camera am cautat-o peste tot, am incercat sa cumpar alta si mi s-a spus ca nu exista modelul respectiv. Televizorul este de la firma Finlux. Credeti ca daca iau o telecomanda de la aceeasi firma o sa mearga? big grin Sau puteti sa-mi recomandati un magazin de unde as putea sa cumpar alta? big grin

Răspuns Câştigător
| alin334 a răspuns:

Nu te descuraja, exista asa numitele telecomenzi 'universale' iti da telecomanda si un carnetel, tu bagi un cod de la firma respectiva si gatahappy

8 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Hmmm, eu am o telecomanda universala in care mi-am inregistrat toate telecomenzile din casa. NU prea te poate ajuta... trebuie programata si fara cea originala nu se poate. Incearca sa iei o telecomanda asemanatoare modelului tau de televizorwinking

| Hermes a răspuns:

Putin probabil sa gasesti o telecomanda de la firma asta de care
nu a auzit nimeni. Ia-ti una universala Telecomenzile universale au o lista de modele de TV-uri la care se potrivesc si trebuie programate ca sa mearga. Cu toate astea poti sa ai noroc si sa mearga si la modele care nu sunt in lista.

| Answer17 a răspuns:

Cauta una universala, si mie mi s-a stricat telecomanda si am cumparat de la 38 una universala doar ca are niste leduri si de pe un buton ii setezi frecventa si fiecare led (6 beculete) reprezinta cate o frecventa si s-ar putea sa iti mearga si tie. bafta

| ALYNAMARYA a răspuns:

Pai poti intreba de o telecomanda universala. Eu cred ca am luat-o de la Real!

| AxyLexy a răspuns:

Poti sa cumperi o telecomanda care sa mearga la toate televizoarele( universala mi se pare ca se cheama nu mai stiu sigurthinking)

| ilov3y0u a răspuns:

Incearca o telecomanda de la acea firma dar daca e sa nu mearga cumpara o telecomanda universala[merge la toate televizoarele]winking succes

| a123 a răspuns:

Poti sa iti iei o telecomanda universala.