| andrey88 a întrebat:

De ce imi tot dispar din senin toate fisierele de pe partitia C? Am scanat cu cu un anti malaware si cu un antivirus si nu mi-a gasit nici un virus. Multumesc.

2 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Pentru o problema asemanatoare am procedat astfel: am instalat Avast! free iar dupa ce s-a instalat am ales optiunea "Scanare la boot-are", am restartat calculatorul si imediat dupa pornire, pana sa se incarce complet Windows, a inceput sa scaneze. Nu-mi venea sa cred ca mi-a gasit virusi, pentru ca aveam alt antivirus instalat si ma consideram in siguranta. De asemenea trebuie scanat si de malware, recomand SBSD (SpyBot-Search and Destroy) MBAM (Malwarebyre's Anti Malware) sau Emsisoft Anti Malware. Totusi nu inteleg cum sa iti dispara TOATE fisierele din C? Sistemul de operare nu e tot acolo? Verifica daca nu cumva virusul le face "ascunse" (hidden). Daca nu reusesti da-mi mesaj privat. Succes!

| RaZvYtHeMaFiA a răspuns:

Reinstaleaza windowsul ca poate ai un virus foarte puternic pe care nu-l detecteaza antivirusii.