| Pătrunjăl a întrebat:

De ce nu tine bateria la telefon? De dimineata aveam 100% baterie iar acum am 36% si nu l-am folosit aproape deloc.Stiti care e problema si cum as putea sa o rezolv?(am un Galaxy S4)

8 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

E de la soft, trebuie sa-l schimbi, si sa pui unu mai vechi, adica nu-l pui pe ultimu care a aparut o versiune un pic mai veche.

| RAY a răspuns:

Pentru ca fiecare baterie are niste ciclurii daca abusezi de ele se duce repede, la mine se cam duce desi e nou telefonul, Nokia, Samsung, Motorola recomand

| Hitback a răspuns:

Inchide aplicatiile care ruleaza in background. Foloseste battery doctor daca nu te descurci.

| Sarcopt a răspuns:

Activează Economie baterie si lumina ecranului pe automat...o zi bună

| Altadata a răspuns:

Da ai ceva aplicatii pe telefon te-as sfatui sa dai din setari la baterie si sa le opresti asta poate consuma bateria destul de mult. Luminozitatea incearca cand nu folosesti bateria sa o dai mai mica, dupa cum a spus si RAY25TM dupa un an bateria a trecut de la stadiul de baterie noua la uzata.

| Luci32 a răspuns:

Poate ai aplicatii virusate. Exact din cauza asta tise termina bateria mai repede pentru virusii aia iti deterioreaza telefonul. Sfat:Reseteazal la setarile din fabrica si nu mai instala chestii depe siteuri necunoscute si care nu ai macar 99% incredere.Bafta!

| LotusAzur a răspuns:

Înseamnă că ți sa uzat bateria. Trebuie sa ți-o înschimbi.Am facut asta la Tic.

| Pătrunjăl explică (pentru LotusAzur):

Se poate uza atat de repede?
Am telefonul de mai putin de un an. :/