| d0areu a întrebat:

Deci, eu nu am mai folosit calculatorul de foarte mult timp, doar părintii mei l-au folosit. Acum calculatorul meu cred ca e plin de virusi( am folosit eu un program sa ii sterg si am sters cativa). Am windows xp si problema este ca calculatorul meu merge asa greu incat incat imi vine sa il sparg. Are o viteza foarte mica, si cand intru pe anumite site-uri gen 0meg|e si dau la convorbire video imi scrie acolo sus ca plugin-ul nu raspunde si ma scoate din site. Ce e de facut?

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

O solutie buna e reinstalarea windowsului.
Se poate instala inca un windows in dual boot pe o partitie noua ca sa nu se piarda nimic din windows-ul vechi.

In felul asta se poate intra fie pe windows-ul vechi, fie pe cel nou la alegere, se pot salva fisierele utile in liniste. Daca stergem windows-ul vechi in graba, e posibil sa mai pierdem cate ceva.

In plus se poate incerca si alta varianta de windows.

| HuShEr a răspuns (pentru halogen001):

Daca o sa bage dual boot nu o sa rezolve nimic. trebuie sa salvezi fisierele importante gen poze sau documente si faci clean install adica stergi tot