| Moise_Ady_1993 a întrebat:

Buna TPU doresc sa imi schimb cateva piese din pc
Vreau as imi cumpar un i5 4460 si gtx 760
Ce ar trebui sa imi cumpar prima data ca sa mearga mai bine jocurile?
In momentul de fata am amd altthon x2 3.1 dual core
amd radeon hd 5450

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Tine procesorul, ia o placa video decenta. 5450-ul e o nulitate absoluta.
Jipa tata, termina cu flasneta aia de Strix. Dai bani pe nume, nu pe performanta. Daca e de 750 Ti cu overclock in spume din fabrica, atunci iei frumos Palitu' JetStream sau EVGA-ul SC, daca vrei garantie mai mare.

| K0sti a răspuns:

Nu ai cum sa pui Procesor Intel pe o placa cu AMD! Macar atata lucru trebuia sa stii...

| Jipa95 a răspuns:

Pai placa de baza pe 1150 pentru acel i5 ai? Iti trebuie si placa de baza deoarece tu esti pe amd.
Ar trebuii sa ai cam asa sa-ti mearga jocurile la ultra in 35/40+ fps : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1008086/

BFt!

| specialistu4all a răspuns (pentru Jipa95):

Esti tamie de prost, ma ustura ochii cand vad asemenea prostie ...nusth cum de esti campionul zilei?! poate la prostie esti

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Ai un fan se pare laughing

| Jipa95 a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne ajuta la mai multi laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

La mai multi dar nu ca el dar nu cu personalitatea lui a? laughing

| Moise_Ady_1993 explică (pentru Jipa95):

Am uitat sa specific ca am sa cumpar si o placa de baza Scuze