| GabitaGabii a întrebat:

Buna TPU.Este vorba de laptopu' si pc'ul meu.Pe pc am Windows Vista si nu am Power Point (probabil din cauza Windows'ului). Am incercat sa'l instalez de pe internet si nu a mers.Acum despre laptop...Am Windows7 si cand dau >start- si uneltele alea gasesc Power Pointu' dar nu merge. As putea sa'l descarc pe laptop? Ar merge?

4 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Nu-mi dau seama exact ce vrei sa obtii. Power Point este parte integranta a pachetului Microsoft Office, daca nu l-ai instalat nu are rost sa dai vina pe Windows. Daca vrei doar sa vizualizezi (nu sa creezi) prezentari in Power Point descarca si instaleaza Power Point Viewer de aici http://download.kappa.ro/action__file/id__5966 atat pe PC cat si pe laptop. O alta varianta este instalarea pachetului open-source (deci gratuit) Open Office, care are toate componentele din Microsoft Office. Succes!

| ταξιδιώτης a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa instalezi Microsoft office,power point, excel, word sunt integrate in el.

| filipm2001 a răspuns:

Programele nu se pot copia de pe un calculator pe altul. Ele trebuiesc instalate pe fiecare in parte. Pe PC nu-ti merge Power Point pentru ca nu e instalat (nu vine cu Windows-ul, il ai doar daca instalezi Microsoft Office). Incearca sa gasesti o versiune de Microsoft Office (2003 sau 2007) cu licenta (sau crack) si instaleaz-o pentru a beneficia si de Powerpoint. Separat mi-e greu sa cred ca il poti gasi. Si,... ai grija la virusiwinking

| p33ricol a răspuns:

Sistemul de operare nu vine preinstalat cu pachetul Office, asadar fara PowerPoint. Pentru a-l instala trebuie doar sa gasesti un kit de Office 2003 sau 2007, sa-l instalezi, avand posibilitatea sa alegi ce module Office te intereseaza sa instalezi (Word,Excel, Acces, PowerPoint etc). Abia apoi vei putea accesa programul happy