| anonim_4396 a întrebat:

TPU! Ideea e ca m-am apucat si eu de C++ si mi-am descarcat versiunea 10.05. Am incercat sa fac un program banal:
#include
using namespace std;
int main()
{
cout

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand nu mai incerca sa postezi cod, nu se va vedea din cauza caracterelor mai mare si mai mic.

in al doilea rand vrei sa ghicim noi de de nu merge? De asta exista compilator sa iti spuna ce nu e bine in cod.

In al treilea rand, C++ e un limbaj de programare, nu stiu cum ai putut tu sa descarci un limbaj de programare, si mai ales versiunea 10.05. poate ai descarcat un IDE si nu ai si un compilator

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu de ce nu a aparut tot ce am scris in program...ideea e ca programul e sigur corect(NU SE VEDE IN INTREBARE TOT ), dar nu-mi merge

| Mihaitza_Mitzuu_1998 a răspuns:

Iti recomand Codeblocks 13.12, acceseaza site ul lor, si acolo poti gasi si compilatorul de care ai nevoie pentru a face un algoritm reusit