| Stargoz a întrebat:

Imi puteti spune care antivirus e mai bun pe Windows 10, Malwarebites sau Avast? (ignorând pretul). Sau stiti voi un antivirus mai bun pe Windows 10? Pentru ca vreau sa imi iau unul si nu stiu pe care si astea doua par mai bune.

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Avast e antivirus, Malwarebytes e un anti-malware, practic el stie si malware de astia complexi, Avast in teorie stie dar in practica nu prea stie de malware precum rootkit, exploituri,zero day malware, ransomware etc malwarebytes se lauda ca le stie!
Orice ai alege avast, avira, bitdefender, mai adauga si un anti-malware pentru siguranta sporita.
Eu folosesc ca second opinion anti-malwarul Emsisoft de multe ori mi-a parut mult peste malwarebytes- care este un fel de pomul laudat.

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Casca ochii ce si pe unde faci - sub nici o forma asa-zisele site-uri de "filme gratis" si "TV online" ca alea colcaie de virusi big time - si antivirusul inclus in Windows 10 e mai mult decat suficient.

| Wr3nch a răspuns:

Malwarebytes sau Bitdefender.

| flixbuster a răspuns:

Windows Defender cu care vine Windows 10.

Răspuns utilizator avertizat