| Zacku53 a întrebat:

Imi puteti spune si mie un program pentru desenat cum ar fi Photoshop doar ca trebuie sa fie mai mult concentrat pe desenat, sa faci artworkuri ceva de genu.Nu ma prea pricep dar as vrea sa ma apuc.
Stiu ca Photoshopul nu e pentru desenat dar dadui un exemplu.
Scuze pentru exprimare.

Răspuns Câştigător
| 11dimi a răspuns:

Autodesk SketchBook, ii mult mai usor de folosit ca photoshop si are multe alte "features".
ArtRage: la fel ca SketchBook, doar ca are alte lucruri pe SketchBook nu le are, si sketchbook are lucruri pe care ArtRage nu le are.
Ca sa alegi unul dintre ele trebuie sa te documentezi putin, pentru ca Sketchbook are ceva, Artrage altceva!
Saper ca te-am ajutat! Funda?

1 răspuns:
| Mayar a răspuns:

Poti intra pe DeviantArt si intrebi acolo pe artisti, vei plimi o duzina de raspunsuri.