| maddy83 a întrebat:

In septembrie am cumparat de la eMAG Laptop Asus X551MAV-BING-SX366B cu procesor Intel® Celeron® Dual-Core N2830, 2.16GHz, 4GB, 500GB, Intel® HD Graphics, Microsoft Windows 8.1, Black
ieri dupa ce s-a jucat baiatul l-a inchis si surpriza cand l-a deschis nu se incarca nici windows,nici in bios nu vede hardul mi-a spus un baiat, cum pot remedia aceasta problema? Sau cum pot lua legatura cu cei de la eMAG? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Daca ai garantie e foarte bine, il lasi in garantie, ar trebui sa ti-l repare in maxim o saptamana! Daca ai garantie nu mai conteaza ce e defect, se inlocuieste!

3 răspunsuri:
| valentin75 a răspuns:

Salut! Cred ca ai sistemul de operare busit! Nu stiu daca ai backup la sistem! Il poti restaura.
https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=backup+windows

| maddy83 explică (pentru valentin75):

Nu-mi citeste Hardul... Cred ca daca incerc sa reinstalez windows-ul fac degeaba pentru ca daca nu-mi citeste hard-ul, nu citeste nici un alt windows. PS: Am windows 8, 1!

| maddy83 explică (pentru valentin75):

Valentin nu merge sa trimit mesaj privat, mi-a spus un baiat ca nu citeste hardul, eu nu ma pricep la laptopuri, habar am ce are, am facut ceva poze la bios dar nu stiu cum sa le postez.Baietelul meu e foarte necajit ca nu mai merge laptopul cumparat de aproape 3 luni.Am garantie la el 2 ani, o sa sun azi sa vad ce pot face cu garantia.Multumesc!

| valentin75 a răspuns (pentru maddy83):

Salut! Daca ai garantie e foarte bine, il lasi in garantie, ar trebui sa ti-l repare in maxim o saptamana! Daca ai garantie nu mai conteaza ce e defect, se inlocuieste!